Medlemsmöte

Reumatikerföreningen har haft medlemsträff den 7 september 2017. 16 intresserade kom och lyssnade på föreläsningen med fysioterapeut Malin Nilsson som pratade inspirerande och visade ett bildspel om reumatologi. Efter att ordföranden Gert Lewijn avtackat Malin med vår maskot kaninen, blev det kaffe med gott doppa. Under fikat informerade Gert om föreningens aktiviteter framöver. En spännande och trivsam kväll. Fler bilder under "läs mer"

  

  

 

0 Kommentarer
50 000 starka skäl att bli medlem

Har du, eller någon du känner, reumatism? I så fall ska du absolut bli medlem i Reumatikerförbundet. Våra medlemmar berättar varför.

Bli medlem!

Ge en gåva som ger hopp

Varje bidrag, litet som stort, är lika välkommet. Och du kan vara säker på att pengarna gör nytta. Läs mer eller välj belopp eller valfri summa.